CBG160808U182T FH Passive Electronic Components 100MHz 0603
Sunbeam Electronics (Hong Kong) Limited
Contact Now
Brand Name : FH
Model Number : CBG160808U182T
Place of Origin : CHINA
MOQ : package qty
Price : contact sales for updated price
Packaging Details : tape and reel
Delivery Time : 2 weeks
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 1000+
Contact Now
CBG160808U182T FH Passive Electronic Components 1.8kΩ@100MHz ±25% 0603
  • Manufacturer Part Number:
    CBG160808U182T
  • Part Life Cycle Code:
    Active
  • Package Description:
    EIA STD PACKAGE SIZE 0603, SMD, 2 PIN
  • Reach Compliance Code:
    unknown
  • ECCN Code:
    EAR99
  • HTS Code:
  • Manufacturer:
    Fenghua (HK) Electronics Ltd
  • Risk Rank:
    5.77
  • Case Code:
    0603
  • Construction:
    Chip Bead
  • DC Resistance-Max:
    1 Ω
  • Filter Type:
    FERRITE CHIP
  • Frequency-Max:
    100 MHz
  • Frequency-Min:
    100 MHz
  • Height:
    0.8 mm
  • Length:
    1.6 mm
  • Material:
    Ferrite
  • Mounting Type:
    SURFACE MOUNT
  • Number of Functions:
    1
  • Operating Temperature-Max:
    85 °C
  • Operating Temperature-Min:
    -40 °C
  • Output Impedance:
    1800 OHM Ω
  • Packing Method:
    TAPE AND REEL
  • Physical Dimension:
    L1.6XB0.8XH0.8 (mm)/L0.063XB0.031XH0.031 (inch)
  • Rated Current:
    0.05 A
  • Subcategory:
    Other Filters
  • Width:
    0.8 mm
Product Tags:
CBG160808U182T Passive Electronic Components
FH Passive Electronic Components
passive circuit component 100MHz
Quality CBG160808U182T FH Passive Electronic Components 100MHz 0603 for sale
CBG160808U182T FH Passive Electronic Components 100MHz 0603 Images