W3A43C102KAT2A AVX Ceramic Capacitor Array 0.001uF 25V X7R 0612 Pad SMD
Sunbeam Electronics (Hong Kong) Limited
Contact Now
Brand Name : AVX
Model Number : W3A43C102KAT2A
Place of Origin : CHINA
MOQ : package qty
Price : contact sales for updated price
Packaging Details : tape and reel
Delivery Time : 2 weeks
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 1000+
Contact Now
W3A43C102KAT2A AVX Cap Ceramic Array 0.001uF 25V X7R 10% 0612 Pad SMD 4 Capacitor 125°C T/R
Product Technical Specifications
EU RoHS Compliant
ECCN (US) EAR99
Part Status Active
Automotive No
PPAP No
Type Array
Capacitance Value 0.001uF
Tolerance 10%
Voltage 25VDC
Dielectric X7R
Material Ceramic
Number of Capacitors 4
Construction Flat
Termination Style Pad
Number of Terminals 8
Terminal Pitch (mm) 0.76
Size (mm) 1.6 X 3.2 X 1.35
Package/Case 0612
Minimum Operating Temperature (°C) -55
Maximum Operating Temperature (°C) 125
Packaging Tape and Reel
Product Length (mm) 1.6
Product Depth (mm) 3.2
Product Height (mm) 1.35(Max)
Mounting Surface Mount
Product Tags:
AVX Ceramic Capacitor Array
Ceramic Capacitor Array 0.001uF
W3A43C102KAT2A
Quality W3A43C102KAT2A AVX Ceramic Capacitor Array 0.001uF 25V X7R 0612 Pad SMD for sale
W3A43C102KAT2A AVX Ceramic Capacitor Array 0.001uF 25V X7R 0612 Pad SMD Images